Články

Aromaterapeutické tipy pro váš domov

Aromaterapeutické tipy pro váš domov

I v dnešním moderním světě se s aromaterapií jako prastarou léčebnou a relaxační metodou setkáváme velmi často. Nemusí jít přímo o profesionální služby aromaterapeuta. K dispozici máme i voňavé aromamasáže, které jsou součástí nabídky mnoha wellness center. Ostatně ve wellness centrech a při masážích se také často setkáváme s útulnou atmosférou provoněnou nádhernou aromalampou. Právě aromalampa je dnes typickým zástupcem domácího použití aromaterapeutických principů.
čtěte více »

Trendy ve spa & wellness

Trendy ve spa & wellness

Úsilí o dosažení fyzické a duševní rovnováhy a využívání různých relaxačních terapií je staré jako lidstvo samo. Lázeňství, spa a wellness jdou v tomto ohledu ruku v ruce už tisíce let. Přesto je wellness novodobým pojmem a také jedním z hlavních trendů dnešní moderní společnosti. Hektické životní tempo a stres s sebou zákonitě nese také poptávku po odpočinkových a relaxačních aktivitách. Wellness představuje nejenom způsob, jak být zdravý a fit, ale také způsob, jak se cítit dobře.
čtěte více »

Relaxační hudba – oddejte se tónům harmonie

Relaxační hudba – oddejte se tónům harmonie

Výkonově orientovaný svět klade na člověka stále vyšší nároky. Ten se jim přizpůsobuje pracovním tempem a hektickým životním stylem. Důsledkem je dlouhodobý stres a neschopnost dostatečného odpočinku. Právě odpočinek a relaxace jsou však v dnešní dynamické době velice důležité - pro zachování optimismu, životní energie a radosti ze života.
čtěte více »

Power jóga – seznamte se

Power jóga – seznamte se

Moderním cvičením, které je postaveno na tisícileté tradici jógy a nabízí jednoduchý a pohodlný způsob, jak své tělo dostat do kondice, je power jóga. Power jóga, která nabízí efektivní cvičení s prvky rehabilitace, příjemnou relaxaci i osobní rozvoj, je dnes součástí nabídky většiny fitness center. Pojďme se společně podívat, co to vlastně power jóga je a co nám může přinést v každodenním životě.
čtěte více »

Aromaterapie v sauně

Aromaterapie v sauně

Saunování je oblíbenou relaxační procedurou zejména v chladnějších měsících. Blahodárně prohřívá tělo, v pochmurných dnech příjemně povzbuzuje psychiku, působí proti stresu a úzkosti, uvolňuje svalové napětí. Teplo současně zlepšuje prokrvení všech orgánů, posiluje krevní oběh a stimuluje imunitní systém. Sauna působí preventivně proti nachlazení, ulevuje od dýchacích obtíží. Pocením, s kterým je sauna spojená, také dochází k efektivní detoxikaci těla, otevírají se póry a čistí se kůže. Sauna se dá krásně spojit s příznivými účinky aromaterapie. Podívejme se jak.
čtěte více »

Relaxační techniky I: autogenní trénink

Relaxační techniky I: autogenní trénink

Pro úspěch v oblasti osvojení si některé z relaxačních technik je důležitá zejména vaše touha a přesvědčení. Skutečně se chcete naučit relaxovat? Pak jsou právě pro vás určeny řádky našeho seriálu.
čtěte více »

Těhotenská masáž

Těhotenská masáž

Těhotenství je krásným životním obdobím, které se nese v radostném očekávání nového potomka. Pro ženu a její tělo je obdobím velkých změn, znamená pro ni také mnohá omezení a komplikace. Nastávající maminka může více než kdy jindy pociťovat potřebu péče a uvolňujících doteků. Přestože se v těhotenství rozhodně nedoporučují všechny klasické masážní postupy, existuje speciální těhotenská masáž přinášející ženě příjemné pocity relaxace. Těhotenská masáž často představuje jediný způsob jak ulevit od bolestí zad, šíje, ramenou nebo nohou, které často nastávající maminky trápí.
čtěte více »

Parafínové zábaly slouží v lékařském i kosmetickém zaměření

Parafínové zábaly slouží v lékařském i kosmetickém zaměření

Parafínové zábaly se staly fenoménem poslední doby. Parafín totiž dokáže odstranit bolest kloubů, svalů a prokrvit pokožku. Tento vosk ale nepomáhá jen od bolesti, ale také vám pomůže od celulitidy. Jak parafínové zábaly probíhají a s čím vším vám dokáží pomoci se dozvíte v následujícím článku.
čtěte více »

Čokoládová masáž

Čokoládová masáž

V nabídce mnoha masérských salónů a wellness center najdete čokoládovou masáž, která slibuje pocity štěstí a euforie. Chceme Vám poodhalit tajemství čokolády a slastných procedur, které zjemní Vaši pokožku a zlepší Vaši náladu. Pojďte si společně s námi vychutnat čokoládovou masáž.
čtěte více »

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny

Žijeme v hektické době, která s sebou nese každodenní stres a starosti. Na druhé straně existuje také mnoho možností, jak dopřát tělu i duši tolik potřebný odpočinek. Zapomenout na všechny starosti a užít si chvíle jen pro sebe umožňuje blahodárná masáž. Výjimečně příjemnou masážní proceduru, která je po celém světě známá tisíce let a která je nyní velice populární i v Evropě, představuje masáž lávovými kameny.
čtěte více »

Reklama


© NajdiWellness.cz | Design&Code BrightLight.cz