Masáž lávovými kameny

Žijeme v hektické době, která s sebou nese každodenní stres a starosti. Na druhé straně existuje také mnoho možností, jak dopřát tělu i duši tolik potřebný odpočinek. Zapomenout na všechny starosti a užít si chvíle jen pro sebe umožňuje blahodárná masáž. Výjimečně příjemnou masážní proceduru, která je po celém světě známá tisíce let a která je nyní velice populární i v Evropě, představuje masáž lávovými kameny.


Masáž lávovými kameny - ilustrační obr.Hluboká relaxace a vynikající terapeutický význam

Masáž lávovými kameny kombinuje mimořádný relaxační a terapeutický účinek. Příjemné teplo nahřátých lávových kamenů přináší hlubokou relaxaci a úlevu od všech starostí a stresu. Masáž lávovými kameny uvolňuje psychické i fyzické napětí, mnohdy přivede až k posilujícímu spánku. Teplo příznivě působí na zatuhlé a unavené svaly, bloky a křeče. Energie sálá z kamenů hluboko do organismu, urychluje metabolismus, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, napomáhá detoxikaci. Energie předávaná v podobě tepla lávových kamenů proniká do energeticky oslabených míst a vyrovnává energetický tok v těle.

Na rozdíl od klasické masáže je masáž lávovými kameny jemnější, napjaté svaly a bloky uvolní tepelná energie, takže není potřeba intenzivních masérských hmatů.

 

Unikátní vulkanické kameny

Masáže lávovými kameny jsou založené na uvolňujícím působení tepla předávaného prostřednictvím nahřátých lávových kamenů. Kameny pochází z lávových polí vzniklých sopečnou činností, dovážejí se mimo jiné z Havaje. Mimořádné vulkanické kameny se zde ručně sbírají a opracovávají pomocí vody. Pravé lávové kameny v sobě nesou mimořádně silnou energetickou vibraci, ta dle východních medicín pomáhá odstraňovat energetické blokace a dokáže rozproudit energii v těle. Lávové kameny mají jedinečnou schopnost v sobě akumulovat teplo a předávat ho dál.

 

Účinky masáže lávovými kameny

  • hluboká relaxace
  • ulevuje od stresu, nervozity a nespavosti

  • uvolňuje psychické i fyzické napětí

  • přináší výjimečné pocity klidu

  • příznivě působí na zatuhlé a unavené svaly, bloky a křeče

  • urychluje metabolismus, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém

  • vyrovnává energetický tok v těle


Masáž lávovými kameny - ilustrační obr.

Průběh masáže lávovými kameny

Léčivou sílu tepla a kamenů používají lidé po celém světě už po tisíce let. Již starobylé civilizace Mayů a Inků přisuzovaly kamenům duchovní význam. Horké kameny od pradávna využívá orientální medicína Indie, Číny, Tibetu nebo Japonska. Masáž pomocí lávových kamenů je součástí ozdravných rituálů v Polynésii nebo Thajsku.

Masáž lávovými kameny, kterou dnes najdete v nabídce mnoha masérských salónů u nás a celém západním světě, mívá různou podobu v závislosti na tradici, z které byla převzata.

Většinou se kombinuje několik východních přístupů a různých masážních technik. Kameny se přikládají na energetická místa těla dle čínské, tibetské nebo japonské medicíny, současně se používají i jako masážní nástroj po vzoru havajských rituálů.

Kameny se před masáží zahřívají ve speciální nádobě na 40 - 50°C. Při masáži se pak pokládají na různá místa těla. Kameny předávají energii tam, kde je ji potřeba. Proto také nechladnou na každém těle stejně. Energeticky oslabená místa si berou více energie a kameny tak rychleji chladnou.

Masáž lávovými kameny používá masážní oleje, které umožňují hladké tahy kamenů po pokožce. Luxusní masáže používají panenský kokosový olej, který připomíná exotický původ vulkanických kamenů i ozdravné rituály tichomoří.

 

Masáž lávovými kameny celého těla trvá cca 2 hodiny. Skvělé účinky na každodenní stres i bolavá záda poskytne i samostatná masáž zad, která trvá zhruba hodinu.

Masáž lávovými kameny je vhodné opakovat cca jednou za měsíc.

 


Zdravotní doporučení

Masáž lávovými kameny je mimořádnou relaxační a terapeutickou technikou. V některých případech však není vhodná - jde o nádorové, infekční a kožní onemocnění. Při problémech s krevním tlakem nebo srdcem, cukrovce, epilepsii a dalších závažných onemocněních je nutné se před masáží poradit se svým lékařem.

Masáž lávovými kameny přináší skvělé pocity v zimních měsících roku a chladném období. V létě může pro středoevropany znamenat neadekvátní přehřívání organismu.

Masážní lávové kameny - ilustrační obr.

Autor článku: SpaTrip | 5.9.2011
Zpět na seznam článků

Reklama


© NajdiWellness.cz | Design&Code BrightLight.cz