Trendy ve spa & wellness

Úsilí o dosažení fyzické a duševní rovnováhy a využívání různých relaxačních terapií je staré jako lidstvo samo. Lázeňství, spa a wellness jdou v tomto ohledu ruku v ruce už tisíce let. Přesto je wellness novodobým pojmem a také jedním z hlavních trendů dnešní moderní společnosti. Hektické životní tempo a stres s sebou zákonitě nese také poptávku po odpočinkových a relaxačních aktivitách. Wellness představuje nejenom způsob, jak být zdravý a fit, ale také způsob, jak se cítit dobře.


Tisíciletá tradice i moderní životní styl
Wellness  v sobě zahrnuje fitness jako fyzickou kondici a aktivní cvičení, vedle toho však i péči o krásu těla i duše, pozitivní přístup k životu, zdravou stravu a každodenní návyky vedoucí k vnitřní harmonii člověka.
Wellness a západní pojetí spa se zaměřuje na holistický přístup ke zdraví zahrnující nejrůznější aktivity, které dělají člověku dobře a vedou ho k celkové spokojenosti.
Trend komplexního přístupu v oblasti spa a wellness ústí v rostoucí poptávce po preventivních, regeneračních a tematických programech. Jak lázně, tak wellness zařízení proto dnes nabízejí relaxační i aktivní programy, které moderního člověka zbavují stresu a pomáhají mu nabrat novou energii.

Komplexní přístup a rozsah nabízených služeb
U zákazníků roste zájem o komplexní wellness programy. Ty začínají zdravou stravou a zajímavou kuchyní, zahrnují precizní kvalitu nabízených služeb a končí v individuálním sestavení aktivního programu na míru.
Wellness programy se dnes rozšiřují o další kulturní či společenské vyžití. Různorodé sportovní aktivity jsou samozřejmostí. Na oblibě roste také spojení wellness a gastroturistiky. Wellness programy jsou často obohacovány o tradiční i exotické kulinářské zážitky.

Návrat k přírodě
Stejně jako ve světě se i u nás stává stále populárnější návrat k přírodě a tradičním hodnotám. To se odráží nejenom na struktuře wellness nabídky, která čerpá z východních kultur a zahrnuje tak mj. ajurvédu, jógu, taj-či, thajské masáže aj. Zvyšující se zájem o nekonfliktní styl života koresponduje také s rostoucí poptávkou po užívaných přírodních produktech, eko a bio certifikaci nebo ekologicky šetrných metodách.

 

Autor článku: SpaTrip | 30.1.2012
Zpět na seznam článků

Reklama


© NajdiWellness.cz | Design&Code BrightLight.cz