Parafínové zábaly slouží v lékařském i kosmetickém zaměření

Parafínové zábaly se staly fenoménem poslední doby. Parafín totiž dokáže odstranit bolest kloubů, svalů a prokrvit pokožku. Tento vosk ale nepomáhá jen od bolesti, ale také vám pomůže od celulitidy. Jak parafínové zábaly probíhají a s čím vším vám dokáží pomoci se dozvíte v následujícím článku.


Parafínové zábaly - ilustrační obr.Parafín, který umí mnoho věcí, se vyrábí z ropy a vitaminu E. Tak účinný je hlavně díky schopnosti udržovat teplo. Dokáže rychle zvýšit krevní oběh, prohřát a uvolnit pokožku, svaly i klouby. Parafín se však nepoužívá jen k lékařskému užití. Horký parafínový zábal totiž dokáže otevřít póry, a tak je jednodušší a účinější vyčistit pokožku.

 

Na které problémy parafín pomůže?
Parafínové zábaly vám pomohou, pokud máte popraskanou, suchou a nebo hrubou kůži na nohou nebo rukou. Zábal vám také pomůže při chronické revmatoidní artritidě nebo lehkých chorobách končetinových kloubů.


Parafín jako pomoc od bolesti
Součástí rehabilitace se většinou naordinují i parafínové zábaly a to nejen díky uvolnění svalů a kloubů pomocí zahřívání. Většinou se používá lokální termoterapie. Parafín se tedy přikládá jen na poškozené místo. Takové zábaly vám udělají v lázních či rehabilitačních zařízeních.

Neexistují však jen lokální termoterapie. Parafínové zábaly lze užít i na celé tělo. Po takové terapii se cítí člověk odpočatě a uvolněně.


Kosmetické parafínové zábaly
V kosmetickém průmyslu si můžete nechat udělat parafínovou kúru, která se nejčastěji dělá při manikúře nebo pedikúře. Většina zábalů se dělá na suché lokty, chodidla nebo ruce. Zábaly rukou jsou nejoblíbenějším zábalem vůbec. Po takovém zábalu pocítíte okamžitý výsledek. Ruce jsou jemné a hladké, bez odumřelých buněk. Cítíte teplo a hladkost rukou ještě dlouhé týdny. Takovou kúru můžeme doporučit každému a nejen těm, kteří mají suchou pokožku.


Parafín na ruce krok za krokem
Parafínový zábal rukou se dělá jednoduchým způsobem. Než se ruce ponoří do nádoby s voskem, musí se ruce vydesinfikovat a projít peelingem. Poté se ruce ponoří do nádoby s voskem, kde parafín okamžitě přilne. Poté se ruce zabalí do speciálních rukaviček a parafín necháte působit cca 30 minut. Po zábalu se ruce natřou hydratačním krémem. Taková kúra se v salonech finančně pohybuje okolo 300 Kč.


Strach z bolesti?
Parafínové zábaly, manikůra - ilustrační obr.Nemusíte se bát děsivého pálení. Vosk je sice zahřátý až na 55°C, ale věřte, že celá kúra je spíše příjemná, než k nevydržení. Při aplikaci vosku vás upozorní na to, že horký vosk bude na začátku trochu pálit. To je však jen mžik a vosk utuhne takřka okamžitě. Pak už jen příjemně prohřívá pokožku. Po kúře se parafín opatrně sloupne. Opět se nemusíte bát nějakého drsného odtrhávání od kůže. Vosk jde lehce a jemně sloupnout.


Autor článku: SpaTrip | 18.10.2011
Zpět na seznam článků

Reklama


© NajdiWellness.cz | Design&Code BrightLight.cz