Aromamasáž – voňavá relaxace

Aromaterapeutická masáž je druh masážní terapie, při které se využívají vysoce koncentrované rostlinné oleje, tzv. esenciální. Aby se naplno využila jejich síla, přidávají se do masážních olejů a krémů.

Zena-svicky-masaz

Jak aromamasáže působí?
Za vše může limbický systém (část mozku), jež je propojen s čichovým centrem. Při nádechu molekul esenciálních olejů, je systém zachytí a dál ovlivňuje organismus působením například na krevní tlak, dýchání, paměť, nebo imunitu.

Jaký éterický olej zvolit?
Každý z éterických olejů má trochu jiné vlastnosti. Některé vás povzbudí, jiné uklidní. Výběr správného oleje je tedy nesmírně důležitý a je základem úspěšné terapie.

Mezi nejčastější esenciální oleje patří tyto:
Uklidňující – heřmánek, levandule, pelargonie
Povznášející – šalvěj, růže, ylang ylang
Energizující – rozmarýn
Odlehčení – borovice, tea tree, eukalyptus

Kdy je vhodné podstoupit aromamasáž?
Masáž je zvláště vhodná pro klienty zatížené problémy psychického rázu. Může se stát skvělým lékem při stresu, bolestech hlavy, zažívacích poruchách, nebo premenstruačním syndromu. Ženám po porodu pomáhá navodit harmonický stav a snížit pocity úzkosti a poporodní výkyvy nálad, které mnohdy těhotenství a porod provázejí.

Co vás čeká během aromamasáže?
Před samotnou procedurou terapeut po předchozí konzultaci vybere vhodné druhy éterických olejů a ty smíchá s masážní emulzí nebo krémem. Jemné aroma naplní vzduch a bude vás provázet celou dobu masáže.

Kdy se aromamasáži vyhnout?
Masáž není vhodná pro klienty bezprostředně po operaci, při infekčním onemocnění kůže, při nezhojených ranách, modřinách, nebo po chemoterapii a ozařování.

Co je před aromamasáží doporučeno a co ne?
Před podstoupením aromamasáže byste se měli vyhnout těžkým jídlům. Nezapomeňte také na místo terapie dorazit s dostatečným časovým předstihem, abyste si stihli dát alespoň pět až deset minut relaxace před započetím samotné kůry.

Aromamasáž je uvolňující, klidná a velmi příjemná léčebná a relaxační procedura. Pomůže každému, kdo má pocit, že je zmáhán stresem a starostmi každodenního života a pomůže Vám najít a obnovit vnitřní rovnováhu. Přijďte si vyzkoušet blahodárné účinky aromaterapie do některého z wellness hotelů uvedených na našich stránkách.

Vonne-oleje

Autor článku: SpaTrip | 6.5.2011
Zpět na seznam článků

Reklama


© NajdiWellness.cz | Design&Code BrightLight.cz