Lázně Velké Losiny

Lázně Velké LosinyTermální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. Návštěvníci a lázenští hosté vyhledávájí především léčebné účinky místních termálních, sirných, minerálních vod. Termální lázně Velké Losiny v sobě spojují to nejlepší, co nabízí velká lázeňská města, s klidným prostředím uprostřed přírody.

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. Mají věhlas jak pro léčebné výsledky a jedinečné sirné termální prameny, tak pro svou příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku.

Příroda dala Velkým Losinám do vínku léčivé termální prameny, které mají blahodárné účinky na pohybový aparát a nervovou soustavu. Jejich teplota se pohybuje okolo 36°C a losinská balneoterapie je využívá k léčebným koupelím a k napájení vnitřního i venkovního bazénu, které doplňuje celá řada lázeňských, relaxačních a wellness procedur.

Lázně Velké LosinyTermální lázně Velké Losiny jsou vyhledávaným místem všemi, kteří chtějí pečovat o své zdraví, načerpat novou energii a prožít příjemnou dovolenou.

Věříme, že Termální lázně Velké Losiny Vám budou nabízet pohodlí, komfort a kvalitní profesionální služby stejně jako ostatní lázeňské hotely sítě ROYAL SPA.


V současné době se zde nachází pět lázeňských pavilonů:

  1. Eliška – hlavní lázeňský pavilon. Nachází se zde prostory pro léčebné procedury, knihovna, přístup na internet, kaple, masáže, kadeřnictví, restaurace, kiosek, cukrárna, a další. Hlavní součástí budovy je několik desítek pokojů, jídelna a několik kluboven. Krom toho se v dlouhou chodbou oddělené části budovy nachází měnší rehabilitační bazén. Za zmínku stojí také společenský sál a park, který budovu z části obklopuje a z části budova obklopuje jej a je přímo spojen s lázeňským parkem a jednou z hlavních cest k zámku.
  2. Knížecí – především informační středisko, ale také speciální škola pro lázeňské dětské pacienty. Nejsou zde žádné pokoje pro pacienty, ale budova je významná především jako kancelář pro všechny ostatní pavilony, krom Elišky.
  3. Šárka – Pavilon pro fyzicky nebo mentálně postižené dětské pacienty lázní. Nachází se v odlehlé části lázeňského parku. Má mříže v oknech a jiná opatření pro bezpečnost jeho obyvatel. Součástí je krom pokojů i rehabilitační zařízení a škola. V části parku je zřízeno i speciální dětské hřiště, které je od zbytku parku odděleno pásem vysokých stromů.
  4. Chaloupka – nejmladší pavilon, který připomíná perníkovou chaloupku. Dříve jej obývaly děti předškolního věku, ale nyní slouží menším dětem, které do lázní přijeli se svým dospělým doprovodem (dříve pro tyto účely sloužila Brněnka, než ji lázně prodaly). I tato budova se nachází v lázeňském parku a samozřejmě má své vlastní oplocené dětské hřiště. Ze zázemí však kromě ošetřovny, tělocvičny a pokojů, nemá nic. Procedury si její obyvatelé odbývají převážně na Elišce a stravují se na Boženě.
  5. Božena–lázeňský pavilon pro děti a dorost, který se také nachází v lázeňském parku (konkrétně mezi Eliškou a Chaloupkou. Pojme asi šedesát pacientů, kteří sem přijíždí na šest až sedm týdnů a přestože doba pobytu je dlouhá a dětí, které trpí například astamatem, stále víc, po určitou část roku je uzavřena. Původně byla budova továrnou (tírna lnu) později se z ní několika úpravami stala dětská léčebna, která se má již několik desítek let kompletně zrekonstruovat, ale plány vždy ztroskotají na finanční podpoře. Krom pokojů, ošetřovny a kluboven se v nachází i tělocvična, menší tělocvična, posilovna a jídelna s kuchyní, která slouží nejen pacientům tohoto pavilonu. Samozřejmě k ní patří i dětské hřiště. V průběhu školního roku se děti učí na pavilonu knížecí.

Autor článku: SpaTrip | 29.3.2011
Zpět na seznam článků

Reklama


© NajdiWellness.cz | Design&Code BrightLight.cz